Navigation

Anglų kalbos kursai Klaipėdoje su „ŽAKO“

Kadaise, kai aš dar buvau visiškas pyplys, Lietuva dar priklauso Rusijos įtakai, todėl vidurinėje mokykloje buvo dėstomos dvi pagrindinės užsienio kalbos, tai rusų ir anglų. Suprantama, kad rusų kalba man sekėsi geriau, nes visą laiką kai augau, nesu girdėjęs anglų kalbos gyvai, o rusų kalba kalbėjo ne tik per televizijos programas, kurios tuo metu buvo vos 3 ar 4, bet ir gyvai žmonės tarpusavyje kalbėdavo rusiškai.

Mokydamasis vidurinėje mokykloje kalbėdavau, o gal ir bambėdavau, kam man ta anglų, jei jos niekur negalėsiu panaudoti, juk į Ameriką ne vyksiu, ką ten aš veiksiu. Dėl tokių mano vaikiškų veiksmų, ant manęs labai pykdavo anglų kalbos mokytoja ir suprantama, kad auklėtoja, kuri stengdavosi visiems auklėtiniams ne pakenkti, bet padėti ir galima sakyti, kad ji mane už ausų ištempdavo, kad tik man neišeitų dvejetas metų gale, kai būdavo vedamas semestras.

Laikas bėgo, laikai keitės, keitėsi žmonės, pasikeitė ir situacija Lietuvoje. 1991 metais Lietuva išsikovojo nepriklausomybę, todėl kelti šalies ekonomiką pradėjo savarankiškai. Mokslas tapo kitokios krypties, nei buvo rusų laikais, kaip sako daugelis vyresnio amžiaus žmonių. Bet ūpas mokytis man nepakilo, nes prasidėjo didelių verslų amžius.

Nesimokiau ir tuo metu, bet palengva pradėjau suprasti, kad anglų kalbos žinių man tikrai reikia ir, kad be jų aš esu kaip be rankų, nes didžioji dalis mano verslo buvo užsienyje, o ten, kaip žinia, buvo reikalinga anglų kalba bent tam, kad galėtume susikalbėti tarpusavyje ir vystyti bendrą verslą.

Tokiam reikalui susiradau vietą ar mokyklą, kur buvo siūlomi anglu kalbos kursai pradedantiesiems Klaipėdoje ir nulėkiau ten mokytis. Dėstytojų priėmimas man labai patiko, nes pirmoje eilėje, vietoj to, kad prašytų iš manęs pinigų, jos paprašė atlikti anglų kalbos testą, kas leido jiems/joms nustatyti mano žinių lygį, pagal kurią turėjo sudaryti individualią anglų kalbos kursų programą. Anglu kalbos kursai Klaipėdoje prasidėjo, o mano lygis tuo metu buvo tik B1, kas reiškia jau pažengęs.

Anglų kalbos kursai vyko sklandžiai, kartais nuobodžiai, kai klausimai pakrypdavo gramatikos linkme, bet daugumoje, visos paskaitos ar pamokos man buvo naudingos, nes atlikęs baigiamąjį anglų kalbos testą nustatėme, kad mano lygis pakilo iš B1 į B2, todėl kursus baigiau savimi patenkintas, kad vis dėlto prisiruošiau ir prisiverčiau pasimokyti anglų kalbos ir nesvarbu, kad save laikiau jau senuku.

Visiems besidomintiems anglų kalbos kursais Klaipėdoje rekomenduoju „Žako“ kalbos kursus. Žinoma, patariu šios mokyklos dėstytojus rinktis, jei reikalingi kursai bet kokia kita, Jums pageidaujama kalba.